Terug naar de recepten Chocolademousse zonder suiker

Chocolademousse zonder suiker

In de Nederlandse cultuur is een toetje na het avondeten heel normaal.

08 februari 2023

Nieuwe mogelijkheden voor vergoeding van consulten

Binnen Nederland Slank worden momenteel de laatste stappen gezet om registratie als natuurgeneeskundige te verkrijgen.

Daardoor kunnen consulten in veel gevallen (gedeeltelijk) vergoed worden vanuit de aanvullende zorgverzekering. Wil je weten wat dit voor jouw situatie betekent of direct een consult aanvragen?

Vooral als je bezoek hebt. Wil je genieten van iets lekkers na de maaltijd? Zoek dan niet verder naar een suikervrij alternatief en maak deze heerlijke chocolademousse!

Dit dessert staat binnen vijf (5) minuten op tafel. Je doet alle ingrediënten bij elkaar in de keukenmachine, et voilà! Serveer de chocolademousse koud. Bon appetit! 

Ingrediënten

  • 1/2 (bevroren) rijpe banaan

  • 1 kleine rijpe avocado

  • 2 eetlepels biologische cacaopoeder

  • snufje vanille poeder

  • scheutje volle (plantaardige) melk (optie)

Bereiding

  1. Doe alle ingrediënten in een keukenmachine of blender en mix door elkaar tot je een gladde mousse hebt. Is het mengsel te stevig? Voeg dan (plantaardige) melk toe.

  2. Schep de mousse in een kommetje en voeg voor een extra bite bevroren frambozen of bosbessen toe.

Wist je dat...

Er veel goede suikers in een rijke banaan zitten? Dat is te merken aan de zoete smaak. In een onrijpe banaan zit 20 keer minder suikers dan in een rijpe banaan. Vervang je suiker in een dessert? Pak dan een rijpe banaan.

Terug naar de recepten

Sharing is caring!

© 2026 Nederland Slank Made by AllroundWebsite